Fajna restauracja włoska w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – typowe menu

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najpopularniejszy rodzaj gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, sycące i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci smakują mniej znane dania takie jak canelloni, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na elementów: jak wiele składników naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu można znaleźć również mniej typowe włoskie dania, czy lista win, oferuje typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to duża różnorodność oraz jedzenie z różnych części kraju. W najlepszej restauracji znajdziemy naturalny klimat Włoch.

Włoska kuchnia jest łatwa, ale to nie oznacza, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Dobre wino włoskie

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie miasta, nie może zapominać wina. Obiad na włoską modę bez wyjątku musi zawierać również wino. Kieliszek alkoholu to dla Włocha standard. czytaj więcej o naszej restauracji Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim toskańskie bolgheri, lombardyjskie franciacorta oraz nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – o ile naprawdę chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać różnorodną kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać fenomen włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która umie podać nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film