sałatka z kaszą jaglaną i łososiem

Współcześnie koncentrujemy się na tym, co jemy – wybieramy produkty coraz rozsądniej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy jedliśmy wszystko w bezgranicznych liczbach już minęły – czas na zdrowe pożywienie i naturalne produkty. Z tego powodu coraz częściej także poszukuje się zastępników w kuchni. Sól oraz tłuszcz zostaje pod każdym względem odsunięty od jadłospisu a produkty dosyć ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. Nieraz zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem czy też kaszą. Mają one równie wiele produktów odżywczych, jakkolwiek organizm najzwyczajniej w świecie znosi je o wiele porządniej. Znakomitym przykładem godziwego towary jest kasza jaglana, która kiedyś gościła na stołach niesłychanie wielokrotnie a teraz niestety została zapomniana.

kasza jaglana z gruszkami

Na szczęście coraz więcej ludzi docenia jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do codziennego jadłospisu tej oczywiście kaszy. Dlaczego? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż riposta na to pytanie jest niezmiernie łatwa – kasza jaglana to totalnie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to podkreśla, bowiem są to niesłychanie delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Trzeba traktować ją nieco inaczej niż sztampową, słynną nam kaszę, bowiem nie gotuje jej się tylko tradycyjnie. Jej przygotowanie potrzebuje trochę więcej czasu jednakowoż jest tego godne, bo wrażenia smakowe są w istocie fajne. Czemu jednak musimy zainteresować się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana ma niezmiernie dużo wartościowych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny towar czy też trudno jest je odszukać.
Przykład? Kasza jaglana jest niezwykle poprawnym źródłem niezwykle wielu witamin z grupy B, lecz nie jedynie, dostarcza bowiem także witaminy z grupy E, które niezmiernie poprawiają pamięć oraz koncentrację a również dużo imponujących składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest bardzo bogata w antyoksydanty, co oznacza, że wychwytuje oraz przede wszystkim neutralizuje tak oznaczane wolne rodniki, dla nas dosyć niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą wyraża? To świetny sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to też kasza niezwykle odżywcza oraz w głównej mierze lekkostrawna, w następstwie tego nadaje się dla chorych i naturalnie dla dzieci, jakim wbrew pozorom słuszny przyrządzona powinna niezwykle smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik nieczęsto spotykany właśnie dlatego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry i zapobiega odwapnianiu kości.